هیپنوتیزم در اصفهان -صفر تا صد هیپنوتیزم

هیپنوتیزم

دوست دارید با هیپنوتیزم آشنا بشید؟ بدونید اولین کسی که هیپنوتیزم انجام داده چه کسی بوده؟ می خواهید به کمک هیپنوتیزم عادات و باور های خودت را تغییر بدید ؟ آیا از هیپنوتیزم شدن میترسید ؟ آیا یه عالمه سوال تو سرتونه و نمی دونید از چه کسی بپرسید ؟ آیا می‌خواهید به دنیایی عجیب و غریب سفر کنید؟ آیا می‌خواهید مسیر ذهنی خود را کاملاً تغییر دهید؟ هیپنوتیزم در اصفهان به شما این فرصت را می‌دهد. با آرامش و تمرکز، به دنیایی از تصاویر و احساسات عمیق وارد شوید و با تغییراتی که در ذهنتان ایجاد می‌شود، زندگی خود را به بهترین شکل تجربه کنید. پس از این تجربه، حتماً از خود و محیطتان هیجان‌زده خواهید شد و به احساس خوبی دست خواهید یافت. اگر دنبال یک تجربه یکتا هستید، حتماً هیپنوتیزم در اصفهان را امتحان کنید.

موسسه آرامش ذهن با مدیریت سرکار خانم ناهید عنایتی در زمینه هیپنوتیزم در اصفهان فعایت چشم گیری دارد. شما در این موسسه می توانید تمام تکنیک های هیپنوتیزم شدن را یاد بگیرید و یا خود هیپنوتیزم شوید.

دیگر فعالیت های این موسسه می توان به آموزش ان ال پی، خوش اندامی با ذهن، دوره های اساتید موفق، مشاوره و روانشناسی اشاره کرد.

فهرست مطالب

نگاهی به هیپنوتیزم

اگر نگاهی به هیپنوتیزم بیندازیم اولین سوالی که برایمان پیش می آید این است که هیپنوتیزم چیست؟ چه پاسخی به ذهن شما می رسد؟ تحقیقات نشان می دهد اکثر مردم معنای واقعی هیپنوتیزم را نمی دانند همین موضوع باعث شده است وقتی نام هیپنوتیزم به گوش عده ای می خورد ترس عمیقی سراسر وجودشان را فرا گیرد، و با خود بگویند: نکنه به تسلط هیپنوتیزم در بیام و تمام خطوط قرمز خودم را لو بدهم، یا نکنه برا همیشه در خلسه هیپنوتیزم قرار بگیرم؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت: خیر، این گونه نیست، این واهی های بی موردی است که بعضی از دوستان دارند.

هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم نوعی آرام گرفتن و متمرکز شدن  بدن می باشد که باعث می شود تمرکز فرد افزایش یابد و فرد احساس رهایی و آرامش کند و سطح هوشمندی عمیق تری داشته باشد. به کمک هیپنوتیزم می توانید تسلط بیشتری بر روی ضمیرناخودآگاه خود داشته باشید و افکار منفی خود را کنترل کنید و با استفاده از تلقینات بر روی ضمیر ناخودآگاه  تمام عادات منفی، باور های اشتباه را ترک کنید. در هیپنوتیزم ذهن به راحتی بر روی یک موضوع خاصی متمرکز می شود، سطح هوشمندی نسبت به محیط اطراف کم می شود و دیگر حواسش به محیط اطراف پرت نمی شود، در این حالت تلقین پذیری بر روی موضوعات توافق شده با شخص رو به رو افزایش می یابد و تغییرات مفیدی بر روی ضمیر ناخوآگاه خود انجام می شود.

هیپنوتیزم یک فرایند روانشناختی است که به وسیله آن فردی به نام هیپنوتیزر با استفاده از روش‌های خاص، فرد دیگری را به یک حالت خاصی از ذهن و ادراک می‌رساند. این حالت شامل تغییراتی در وضعیت آگاهی، تمرکز، تصورات و احساسات فرد مورد نظر است. در این حالت، فردی که هیپنوتیزه شده است، به سادگی توانایی دارد تا پاسخ‌های خاصی را به سوالات هیپنوتیزر بدهد و برخی از عملیات روانشناختی را برای بهبود وضعیت ذهنی و روانی خود انجام دهد. هیپنوتیزم به عنوان یکی از روش‌های درمانی در برخی از مشکلات روانی مانند اضطراب، فوبیا، بیماری‌های جسمی، افسردگی و خیلی موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هیپنوتیزم در موسسه آرامش ذهن

موسسه آرامش ذهن در زمینه هیپنوتیزم در اصفهان فعالیت چشم گیری دارد . با هیپنوتیزم می توانید برای همیشه از شر افکار منفی، عادات و باور های اشتباهی که در زندگی خود داشته اید و قدرت تغییر آن ها را نداشتید خلاص شوید و آرامش را به زندگی خود هدیه دهید اگر خواستار تغییر در زندگی خود هستید هیپنوتیزم در موسسه آرامش ذهن را تجربه کنید.

خود هیپنوتیزمی

وقتی واژه خود هیپنوتیزم به گوش شما می خورد برایتان سوال پیش می آید که چگونه خود هیپنوتیزم انجام دهیم. هیپنوتیزم به دو صورت انجام می شود، در حالت اول  فرد خودش هیپنوتیزم را انجام می دهد که به آن “خودهیپنوتیزمی” می گویند، در حالت دوم توسط فرد دیگری  انجام می شود که به آن “هیپنوتیزم “می گویند. در حالت خود هیپنوتیزمی فرد با تاثیر گذاشتن بر روی ضمیر ناخودآگاه خود می تواند برنامه نویسی  مجددی به  ضمیر ناخود آگاه خود بدهد. بهتر است هفته ای دو مرتبه خودهیپنوتیزمی انجام دهید تا از اثرات آن در زندگی خود شگفت زده شوید. قبل از شروع بهتر است  هدف خود را مشخص کنید برای مثال بالا بردن اعتماد به نفس، آرامش، از بین بردن عادات منفی و ……

 هیپنوتیزم در اصفهان : برای انجام خودهیپنوتیزمی مراحل زیر را انجام دهید. اگر می توانید در محیطی قرار بگیرید که آرام باشد و احساس امنیت به شما بدهد. قابل به ذکر است مراحل زیر هیچ گونه خطر یا ضرری  برای شما ندارد.

مرحله اول ریلکس کردن:

 ابتدا به صورت نشسته یا خوابیده بر روی صندلی قرار بگیرید. تمرکزتان را روی نفس کشیدنتان بگذارید و نفس های عمیق بکشید، شش هایتان را از اکسیژن پر کنید و آرام تمام اکسیژن را از شش هایتان خارج کنید. مرتب این کار را انجام دهید و با خود تکرار کنید من آرام هستم. احساس کنید با هر نفسی که می کشید ذهنتان آرام تر می شود. تصور کنید بدنتان آرام می شود و در حالت کرخت شدن است. از پاهایتان شروع می شود تا کمر ادامه دارد سپس دست ها و این گونه تمام بدنتان مملو از این حس می شود. اینگونه تمام بدنتان آرام آرام کرخت و سنگین می شود و با هر بازدمی که انجام می دهید پلک هایتان سنگین تر می شود. هرچه بدن شما کرخت و سنگین می شود ذهنتان آرام تر می شود . برای انجام دیگر خدمات هیپنوتیزم در اصفهان می توانید با موسسه تماس بگیرید.

هیپنوتیزم در اصفهان

مرحله دوم القای تلقینات:

بعد از این که مرحله اول را به خوبی انجام دادید و کاملا بدنتان حالت کرخت و سنگینی گرفت وارد مرحله دوم بشوید. سپس تجسم کنید در یک مکان بسیار زیبا همانند باغ، جنگل، دریا و هرکجا احساس خوبی به شما می دهد و شما در آن مکان خاطره خوبی داشته اید قرار دارید و به راستی در آن مکان در حال حرکت هستید. سپس جمله مدنظرتان را با خود مرور کنید. برای مثال من آرام هستم و آرامش حق من است آنقدر آن جمله تکرار کنید تا در ضمیرناخود آگاهتان سیو شود.

 

هیپنوتیزم در اصفهان

مرحله سوم خروج از خلسه هیپنوتیزم:​

 در مرحله سوم هیپنوتیزم تصور کنید بدنتان آرام آرام از حالت کرخت در می آید و به حالت نرمال برمی گردد. ناخودآگاه از اعداد خوشش می آید از یک تا پنج بشمارید و چشمانتان را باز کنید. کمی صبر کنید تا کاملا از حالت خلسه هیپنوتیزم بیرون بیایید.

تاریخچه هیپنوتیزم

هیپنوتیزم در اصفهان :اگر به تاریخ نگاهی بیندازیم متوجه می شویم هیپنوتیزم از گذشته های دور در جوامع بشری مطرح بوده است. آنتوان مسمر که یک پزشک اتریشی بود در سال 1734 هیپنوتیزم را بنیان گذاری کرد. در آن زمان با نام “مغناطیس” و سپس “مانیه تسیم” نام گذاری شده بود. در سال 1842 توسط دکتر جیمزبرید که یک چشم پزشک انگلیسی بود پیشرفت بسیاری کرد و با نام “هیپنوتیزم” در میان مردم مطرح شد. واژه “هیپنوز” برگرفته از یک کلمه یونانی به معنای “خواب” می باشد. همین باعث شده عده ای هیپنوتیزم را با خواب اشتباه بگیرند در حالی که هیپنوتیزم یک خواب نیست. امواج در خواب با امواج درون هیپنوتیزم کاملا متفاوت است. فردی که هیپنوتیزم میشود نسبت به اطراف خود هوشیاری کاملی دارد.

هیپنوتیزم در اصفهان

کاربرد های هیپنوتیزم

هیپنوتیزم دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشد که در ادامه به چند نمونه از آن می پردازیم:

  1. کاهش درد: یکی از کاربردهای اصلی هیپنوتیزم در زمینه پزشکی، کاهش درد است. این روش به کمک تکنیک های خاصی، مانند توجه به نقاط مختلف بدن و … می تواند در کاهش درد های مرتبط با سرطان، عمل جراحی و یا درد های مزمن مؤثر باشد.

2- رفع اضطراب و افسردگی: هیپنوتیزم همچنین می تواند در رفع اضطراب و افسردگی مؤثر باشد. با این روش، شخص به کمک تصورات خاصی، مثل تصویری از محیط آرامش بخش، تصویری از خودش در حال انجام فعالیت مورد علاقه اش ، از اضطراب و افسردگی خود رها می شود.

3- بهبود خواب: بسیاری از مشکلات خواب، مانند اختلال در خواب، بیدار شدن در شب، و یا بی خوابی، می توانند با استفاده از هیپنوتیزم بهبود یابند. با این روش، شخص به کمک تصویری از خودش در حال استراحت، و یا تصویری از یک محیط آرامش بخش به خواب می رود.

4- بهبود عملکرد ورزشی: هیپنوتیزم همچنین می تواند در بهبود عملکرد ورزشی مؤثر باشد. با استفاده از تکنیک های خاصی، مثل تصویرسازی از خودش در حال انجام فعالیت ورزشی، و یا تصویرسازی از پیروزی در مسابقات، شخص می تواند عملکرد خود را بهبود دهد.

5- بهبود عملکرد تحصیلی: هیپنوتیزم همچنین می تواند در بهبود عملکرد تحصیلی مؤثر باشد. با استفاده از تکنیک های خاصی، مثل تصویرسازی از خودش در حال یادگیری و حل مسئله، و یا تصویرسازی از پیروزی در آزمون ها، شخص می تواند عملکرد خود در تحصیلات را بهبود دهد.

در نهایت، همانطور که مشاهده کردید، هیپنوتیزم کاربردهای مختلفی در زمینه های مختلف دارد. این روش می تواند به شخص کمک کند تا در زندگی خود بهتر عمل کند، و با کاهش درد، رفع اضطراب و افسردگی، بهبود خواب، بهبود عملکرد ورزشی و بهبود عملکرد تحصیلی، به سبک زندگی بهتری دست یابد.

آموزش هیپنوتیزم در اصفهان

موسسه آرامش ذهن در اصفهان به عنوان بهترین موسسه آموزش هیپنوتیزم شناخته شده است. سرکار خانم عنایتی، که بیش از 5 سال سابقه کاری در این حوزه دارد، به دانشجویان خود روش‌های مختلف هیپنوتیزم را آموزش می‌دهد. این موسسه با توجه به تجربه و دانشی که دارد، از بهترین و موثرترین روش‌های هیپنوتیزم استفاده می‌کند و به دانشجویان خود تضمین می‌دهد که پس از پایان دوره، توانایی انجام هیپنوتیزم را به خوبی خواهند داشت.

هیپنوتیزم در اصفهان

فواید هیپنوتیزم

هیپنوتیزم فواید زیادی در زندگی هر فردی دارد. به کمک هیپنوتیزم می توانید تغییرات بسیار بزرگی در زندگی خود ابجاد کنید. از فواید هیپنوتیزم می توان به کم کردن اضطراب و از بین بردن فوبیا ، ترک اعتیاد ، درمان بی خوابی، برطرف کردن سردرد های میگرنی و درمان پرخوری های عصبی اشاره کرد .

شما در موسسه هیپنوتیزم در اصفهان می توانید بدون انجام رژیم و ورزش به کمک هیپتونیزم به وزن دلخواه خود برسید. می توانید به زندگی خود آرامش بیاورید و با یک نگرش مثبت تمام اهداف خود را عملی کنید.

اگر دوست دارید به صورت جامع با فواید هیپنوتیزم آشنا شوید می توانید مقاله های سایت را مطالعه کنید.

سوالات متداول

در پاسخ به سوال باید گفت خیر، خاطرات بخشی از زندگی هر فرداست.هر کسی ادعایی کند می تواند خاطرات ناگوار را پاک کند کاملا اشتباه است .به هیچ عنوان ما قادر به پاک کردن اتفاقات ناگوار نیستیم. در هیپنوتیزم می توانیم خاطرات را بی اثر کنیم این گونه که دیگر برای فرد مهم نمی باشد و فرد کاملا بی خیال می شود و به آرامش درونی می رسد . 

دو راه حل دارد، ذهن خودتان را برنامه ریزی کنید و تصور کنید هر صدایی که می شنوید یک درجه شما به آرامش بیشتری می رسید.راه حل دوم تصویر سازی کنید صداهای اطراف در مکانی است که در ضمیرناخوآگاه به آنجا رفته اید.

یکی از دل نگرانی های افراد این  موضوع است. اما این  فقط بهانه گیری ذهن است. کسی که به خلسه عمیق یا نیمه عمیق می رود بعد از چند دقیقه یا نهایت یک ساعت از حالت خلسه بیرون می آید. هیپنوتیزم فقط برای ریلکس کردن ذهن و بدن انجام می شود.

ذهن انسان بسیار قوی است. وقتی در حالت ریلکسیشن قرار گرفتید تصور کنید در یک مکان بسار آرام و دوست داشتنی هستید. احساس کنید به راستی بر روی ماسه های یک ساحل در حال حرکت هستید. تا به ضمیر ناخودآگاهتان تلقین شود.

پیشنهاد میکنم مقاله آموزش ان ال پی را مطالعه نمایید.

در خواست مشاوره

هیپنوتیزم در اصفهان

هیپنوتیزم در اصفهان

11 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید